Nocna Pielgrzymka na Kalwarię

Nocna Pielgrzymka na Kalwarię

Tradycją naszej parafii stało się , że w każdą drugą sobotę miesiąca, począwszy od maja a skończywszy we wrześniu, parafianie i sympatycy naszego kościoła i klasztoru wyruszają w pieszą, nocną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej.

W tym roku również odbyła się już pierwsza taka pielgrzymka, która 12 maja o godz. 21.00 rozpoczęła się Mszą świętą celebrowaną przez o. Cypriana. Podczas homilii o. Cyprian odniósł się do faktu Wniebowstąpienia Pana Jezusa oraz radosnego przesłania Chrystusa, który zapewnia nas, że „ … pozostanie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Umocnieni tym budującym przesłaniem pielgrzymi, w duchu modlitwy i przy akompaniamencie śpiewu, wyruszyli o godz. 22.00 w drogę do Sanktuarium Matki Bożej.

Kilka wspólnie spędzonych godzin to czas, podczas którego pielgrzymi dają świadectwo swojej wiary i chrześcijaństwa a także wypełniają ewangeliczny nakaz, aby iść na cały świat i głosić Dobrą Nowinę. Stają się dzięki temu świadkami Jezusa Zmartwychwstałego a jednocześnie, poprzez wspólną modlitwę, śpiew i rozmowę z drugim człowiekiem, pogłębiają swoją więź z Bogiem i bliźnim. Pielgrzymka, pomimo wysiłku, trudu i zmęczenia, przynosi człowiekowi ogromną radość z bycia we wspólnocie a przede wszystkim ze spotkania z Jezusem i Jego Matką.

Cel pielgrzymki osiągnięty został ok. godz. 5.30. O godz. 6.00 nastąpiło uroczyste odsłonięcie obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej a bezpośrednio po nim rozpoczęła się Msza św. w intencji pielgrzymów, którą odprawił o. Cyprian.

Po wspólnie przeżytej Eucharystii pielgrzymi powrócili do Przemyśla ok. godz. 7.30.

Najnowsze wydarzenia

Wizyta braci nowicjuszy

Wizyta braci nowicjuszy

Imieniny o. Krystyna

Imieniny o. Krystyna

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • środa, 19 grudnia 2018 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony