Nocna Pielgrzymka na Kalwarię

Nocna Pielgrzymka na Kalwarię

Tradycją naszej parafii stało się , że w każdą drugą sobotę miesiąca, począwszy od maja a skończywszy we wrześniu, parafianie i sympatycy naszego kościoła i klasztoru wyruszają w pieszą, nocną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej.

W tym roku również odbyła się już pierwsza taka pielgrzymka, która 12 maja o godz. 21.00 rozpoczęła się Mszą świętą celebrowaną przez o. Cypriana. Podczas homilii o. Cyprian odniósł się do faktu Wniebowstąpienia Pana Jezusa oraz radosnego przesłania Chrystusa, który zapewnia nas, że „ … pozostanie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Umocnieni tym budującym przesłaniem pielgrzymi, w duchu modlitwy i przy akompaniamencie śpiewu, wyruszyli o godz. 22.00 w drogę do Sanktuarium Matki Bożej.

Kilka wspólnie spędzonych godzin to czas, podczas którego pielgrzymi dają świadectwo swojej wiary i chrześcijaństwa a także wypełniają ewangeliczny nakaz, aby iść na cały świat i głosić Dobrą Nowinę. Stają się dzięki temu świadkami Jezusa Zmartwychwstałego a jednocześnie, poprzez wspólną modlitwę, śpiew i rozmowę z drugim człowiekiem, pogłębiają swoją więź z Bogiem i bliźnim. Pielgrzymka, pomimo wysiłku, trudu i zmęczenia, przynosi człowiekowi ogromną radość z bycia we wspólnocie a przede wszystkim ze spotkania z Jezusem i Jego Matką.

Cel pielgrzymki osiągnięty został ok. godz. 5.30. O godz. 6.00 nastąpiło uroczyste odsłonięcie obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej a bezpośrednio po nim rozpoczęła się Msza św. w intencji pielgrzymów, którą odprawił o. Cyprian.

Po wspólnie przeżytej Eucharystii pielgrzymi powrócili do Przemyśla ok. godz. 7.30.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Wybór nowego Zarządu Prowincji

Wybór nowego Zarządu Prowincji

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2023: Waleria Pomianek, Maria Góra, Stanisław Dubiel; Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
  • włoski - o. Cyprian
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony