Nocna Pielgrzymka na Kalwarię

Nocna Pielgrzymka na Kalwarię

Tradycją naszej parafii stało się , że w każdą drugą sobotę miesiąca, począwszy od maja a skończywszy we wrześniu, parafianie i sympatycy naszego kościoła i klasztoru wyruszają w pieszą, nocną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej.

W tym roku również odbyła się już pierwsza taka pielgrzymka, która 12 maja o godz. 21.00 rozpoczęła się Mszą świętą celebrowaną przez o. Cypriana. Podczas homilii o. Cyprian odniósł się do faktu Wniebowstąpienia Pana Jezusa oraz radosnego przesłania Chrystusa, który zapewnia nas, że „ … pozostanie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Umocnieni tym budującym przesłaniem pielgrzymi, w duchu modlitwy i przy akompaniamencie śpiewu, wyruszyli o godz. 22.00 w drogę do Sanktuarium Matki Bożej.

Kilka wspólnie spędzonych godzin to czas, podczas którego pielgrzymi dają świadectwo swojej wiary i chrześcijaństwa a także wypełniają ewangeliczny nakaz, aby iść na cały świat i głosić Dobrą Nowinę. Stają się dzięki temu świadkami Jezusa Zmartwychwstałego a jednocześnie, poprzez wspólną modlitwę, śpiew i rozmowę z drugim człowiekiem, pogłębiają swoją więź z Bogiem i bliźnim. Pielgrzymka, pomimo wysiłku, trudu i zmęczenia, przynosi człowiekowi ogromną radość z bycia we wspólnocie a przede wszystkim ze spotkania z Jezusem i Jego Matką.

Cel pielgrzymki osiągnięty został ok. godz. 5.30. O godz. 6.00 nastąpiło uroczyste odsłonięcie obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej a bezpośrednio po nim rozpoczęła się Msza św. w intencji pielgrzymów, którą odprawił o. Cyprian.

Po wspólnie przeżytej Eucharystii pielgrzymi powrócili do Przemyśla ok. godz. 7.30.

Najnowsze wydarzenia

Niedziela misyjna

Niedziela misyjna

Wizyta gości w naszej parafii

Wizyta gości w naszej parafii

Niepodległa – koncert patriotyczny

Niepodległa – koncert patriotyczny

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 25 października 2018 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony