Nocna Pielgrzymka na Kalwarię

Nocna Pielgrzymka na Kalwarię

Tradycją naszej parafii stało się , że w każdą drugą sobotę miesiąca, począwszy od maja a skończywszy we wrześniu, parafianie i sympatycy naszego kościoła i klasztoru wyruszają w pieszą, nocną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej.

W tym roku również odbyła się już pierwsza taka pielgrzymka, która 12 maja o godz. 21.00 rozpoczęła się Mszą świętą celebrowaną przez o. Cypriana. Podczas homilii o. Cyprian odniósł się do faktu Wniebowstąpienia Pana Jezusa oraz radosnego przesłania Chrystusa, który zapewnia nas, że „ … pozostanie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Umocnieni tym budującym przesłaniem pielgrzymi, w duchu modlitwy i przy akompaniamencie śpiewu, wyruszyli o godz. 22.00 w drogę do Sanktuarium Matki Bożej.

Kilka wspólnie spędzonych godzin to czas, podczas którego pielgrzymi dają świadectwo swojej wiary i chrześcijaństwa a także wypełniają ewangeliczny nakaz, aby iść na cały świat i głosić Dobrą Nowinę. Stają się dzięki temu świadkami Jezusa Zmartwychwstałego a jednocześnie, poprzez wspólną modlitwę, śpiew i rozmowę z drugim człowiekiem, pogłębiają swoją więź z Bogiem i bliźnim. Pielgrzymka, pomimo wysiłku, trudu i zmęczenia, przynosi człowiekowi ogromną radość z bycia we wspólnocie a przede wszystkim ze spotkania z Jezusem i Jego Matką.

Cel pielgrzymki osiągnięty został ok. godz. 5.30. O godz. 6.00 nastąpiło uroczyste odsłonięcie obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej a bezpośrednio po nim rozpoczęła się Msza św. w intencji pielgrzymów, którą odprawił o. Cyprian.

Po wspólnie przeżytej Eucharystii pielgrzymi powrócili do Przemyśla ok. godz. 7.30.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony