II Pielgrzymka Harcerska na Kalwarię Pacławską

II Pielgrzymka Harcerska na Kalwarię Pacławską

W dniu 21.04.2018 roku odbyła się II Pielgrzymka Harcerska na Kalwarię Pacławską, upamiętniająca rocznicę śmierci patrona harcerzy – Świętego Jerzego. Hufiec Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich, reprezentowany przez 21 PDH im. Szarych Szeregów, 5 PDS im. hm. Zbigniewa Grochowskiego i 99 PDS im. rtm. Witolda Pileckiego wyruszył w pielgrzymkę o godz. 7.00, spod klasztoru oo. Reformatów w Przemyślu. Opiekunem duchownym pielgrzymów był Ojciec Cyprian Mazurek (gwardian klasztoru), natomiast oprawę muzyczną przygotowali harcerze. Przy sprzyjającej pogodzie, śpiewie i w duchu modlitwy harcerze dotarli do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, gdzie wraz z seniorami oraz zuchami hufca uczestniczyli o godz. 15.00 we Mszy św., której przewodniczył O. Cyprian.

Podczas Eucharystii harcerze podziękowali Matce Bożej za opiekę oraz przedstawiali Kochanej Matce intencje, które przynieśli w swoich sercach. Po Mszy św. rozpalone zostało ognisko, wokół którego zebrał się hufiec na obrzędowym kominku. Pwd Katarzyna Pilawa przedstawiła wszystkim postać Świętego Jerzego walczącego ze smokiem. Wizerunek ten jest graficznym przedstawieniem walki dobra ze złem, a więc tematem zawsze aktualnym. Ważne jest, aby w tej walce nie poddawać się i dążyć do zwycięstwa. Ten dzień był wyjątkowy dla Próbnej Gromady Zuchowej, ponieważ 8 zuchów złożyło Obietnicę Zuchową i dzięki temu stało się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego.

Najnowsze wydarzenia

Niedziela misyjna

Niedziela misyjna

Wizyta gości w naszej parafii

Wizyta gości w naszej parafii

Niepodległa – koncert patriotyczny

Niepodległa – koncert patriotyczny

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 25 października 2018 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony