Triduum Paschalne

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne to najważniejsze dni w całym roku liturgicznym, stanowiące serce liturgii Kościoła i naszej religijności. W naszej parafii rozpoczęło się w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył o. Krystian Cholewa. Zwieńczeniem uroczystej Eucharystii było przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji, czyli tzw. ciemnicy w której można było czuwać do godz. 22:00. Wielki Piątek to dzień, w którym Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale celebruje Liturgię ku czci Męki Pańskiej, w której oddajemy cześć Zbawicielowi poprzez uczczenie krzyża. Tej liturgii o godz. 17:00 przewodniczył o. Zbigniew Rogowski. Zwieńczeniem było przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Grobu Pańskiego, gdzie można było czuwać do północy. Wierzchołkiem tej liturgii trwającej nieprzerwanie od Mszy Wieczerzy Pańskiej była Wigilia Paschalna, rozpoczynająca się godz. 19:00 poświęceniem ognia, której przewodniczył o. Cyprian Mazurek, gwardian klasztoru i opiekun ministrantów. Liturgia Wigilii Paschalnej jest bardzo rozbudowana, bogata w symbole (poświęca się ogień, wodę chrzcielną, odnawia się przyrzeczenia chrzcielne), po wniesieniu poświęconego ognia główny celebrans wygłasza Orędzie Wielkanocne, czyli Exultet, wyjątkowy śpiew, w którym wyjaśnione jest znaczenie ognia Paschalnego i ceny Odkupienia przez Zmartwychwstanie. Szczytem jest liturgia eucharystyczna, uczta, na której przyjmujemy Zmartwychwstałego już Pana.

Najnowsze wydarzenia

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne

Droga Krzyżowa Zuchów

Droga Krzyżowa Zuchów

Inscenizowana Droga Krzyżowa

Inscenizowana Droga Krzyżowa

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Pielgrzymka do Medjugorie - zobacz szczegóły
Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • wtorek, 14 maja 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony