Niedziela Zmartwychwstania

Niedziela Zmartwychwstania

Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie,

Przeżyliśmy kolejne, czterdziestodniowe rekolekcje Wielkiego Postu, w których wędrowaliśmy drogami Zbawiciela, przybliżającego nam wolę Ojca, Naszego Stwórcy. Poznawaliśmy Ducha Świętego, Ducha Miłości, Ducha przemiany myślenia i działania ludzkiego z czysto doczesnego na czysto wieczny. Na nowo usłyszeliśmy pragnienie Ojca, by Jego dzieci stanowiły jedno w Miłości, na wzór Syna Bożego. Święty Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania wlał w nas Moc Bożą, byśmy stali się Jego synami w Chrzcie i na nowo w Pokucie (radosnym odnowieniu jedności z Ojcem). Apogeum tej Radości, wynikającej z odnalezienia naszego Boskiego pochodzenia, przeżyliśmy w poranek wielkanocny, kiedy w towarzystwie pieśni, sztandarów i ognia przeszliśmy w procesji Rezurekcyjnej z naszym Zbawicielem, ukrytym w postaci Chleba Eucharystii, przed którym sypano kwiaty i palono kadzidła.

Zapatrzeni we wzór naszego życia – Jezusa Chrystusa – pragniemy nadal trwać w Wielkanocnej Radości, karmiąc się Ciałem Pana, dającym nam siłę w walce z szatanem, którego celem jest odłączenie nas od Jedności z Bogiem i bliźnimi, Jedności, którą może zmącić tylko grzech.

Dlatego codziennie prosimy :

Panie, ustrzeż nas od zawiści, gniewu i nienawiści, które zasiewa w nasze serca anioł ciemności. Bądź naszym światłem, byśmy się nie potknęli o brak miłości i nie wpadli w nieczystość serca, oczu i myśli. Pozwól, byśmy w świecie skupiali się tylko na dobru, jakie pragniesz nam swoim dzieciom dawać.

Gorąco zachęcamy do dalszego trwania w świątecznej atmosferze, poprzez uczestnictwo w Oktawie Wielkanocy we Mszach Świętych oraz modlitwach nowennowych, które przygotowują nas do Święta Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy Wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem pomogli piękniej przeżyć nam ten zbawienny czas, osobom które udzieliły daru z siebie przy budowie ciemnicy i Bożego grobu, przeprowadzeniu Liturgii i procesji.

Niech Pan przywraca utracone siły.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony