Czas Wielkiego Postu

Czas Wielkiego Postu

Wielki Post to czas przygotowania do Wielkanocy, więc z jednej strony okres wyciszenia, skupienia i czuwania, ale z drugiej strony aktywnego zaangażowania we wszelkiego rodzaju inicjatywy związane ze słowami Pana, który zachęca nas do modlitwy, postu i jałmużny.

Czas Wielkiego Postu jest wyjątkowy również dla każdej wspólnoty parafialnej, która poprzez różnego rodzaju praktyki miłosierdzia oraz nabożeństwa wielkopostne wyczekuje Świąt Zmartwychwstania.

Obecny czas jest intensywnym również dla naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Trzech ojców z naszej wspólnoty zakonnej udało się w tych dniach do różnych parafii w kraju i poza jego granicami, by poprzez głoszenie Słowa Bożego i modlitwę pomagać duszpasterzom miejscowym w przygotowaniu ich wspólnot do Świat Wielkanocnych. O. Tadeusz i o. Cyprian posługiwali w parafiach w centralnej i zachodniej Polsce, natomiast o. Zbigniew udał się do Norwegii, by głosić rekolekcje dla Polonii.

Prośmy Pana o owocne przeżycie tego świętego czasu, by Słowo głoszone podczas Wielkiego Postu było potraktowane jako osobiste zaproszenie, które kieruje do nas Pan ustami Kapłanów do głębszej komunii z Bogiem i bliźnimi.

Na nadchodzące dni, dzielące nas od świętowania Zmartwychwstania Jezusa, życzymy pięknych owoców nawrócenia.

Wspólnota klasztoru

Najnowsze wydarzenia

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

Nocna pielgrzymka na Kalwarię

Nocna pielgrzymka na Kalwarię

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 25 października 2018 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony