Czas Wielkiego Postu

Czas Wielkiego Postu

Wielki Post to czas przygotowania do Wielkanocy, więc z jednej strony okres wyciszenia, skupienia i czuwania, ale z drugiej strony aktywnego zaangażowania we wszelkiego rodzaju inicjatywy związane ze słowami Pana, który zachęca nas do modlitwy, postu i jałmużny.

Czas Wielkiego Postu jest wyjątkowy również dla każdej wspólnoty parafialnej, która poprzez różnego rodzaju praktyki miłosierdzia oraz nabożeństwa wielkopostne wyczekuje Świąt Zmartwychwstania.

Obecny czas jest intensywnym również dla naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Trzech ojców z naszej wspólnoty zakonnej udało się w tych dniach do różnych parafii w kraju i poza jego granicami, by poprzez głoszenie Słowa Bożego i modlitwę pomagać duszpasterzom miejscowym w przygotowaniu ich wspólnot do Świat Wielkanocnych. O. Tadeusz i o. Cyprian posługiwali w parafiach w centralnej i zachodniej Polsce, natomiast o. Zbigniew udał się do Norwegii, by głosić rekolekcje dla Polonii.

Prośmy Pana o owocne przeżycie tego świętego czasu, by Słowo głoszone podczas Wielkiego Postu było potraktowane jako osobiste zaproszenie, które kieruje do nas Pan ustami Kapłanów do głębszej komunii z Bogiem i bliźnimi.

Na nadchodzące dni, dzielące nas od świętowania Zmartwychwstania Jezusa, życzymy pięknych owoców nawrócenia.

Wspólnota klasztoru

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Pogrzeb śp. s. Teresy Lachowicz OFS

Pogrzeb śp. s. Teresy Lachowicz OFS

Odwiedziny Ojców Misjonarzy

Odwiedziny Ojców Misjonarzy

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte w środy
o godz. 700
Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2019 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • 22 października godz. 18.00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
  • włoski - o. Cyprian
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony