Pielgrzymka parafialna – Sanktuaria Francji

Pielgrzymka parafialna – Sanktuaria Francji

Altotting – Ars – La Salette – Lourdes – Nevers – Paryż

pielgrzymka autokarowa – 10 dniowa

Termin: 22.06-1.07.2018

Plan pielgrzymki:

1 dzień

wyjazd z Przemyśla o godz. 22.00. Nocny przejazd do Niemiec.

2 dzień

w godzinach południowych przyjazd do ALTOTTING – miejscowości w Bawarii – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Bawarii, Msza Św. w Kaplicy Matki Bożej, zwiedzanie miasteczka: kolegiata św. Filipa i Jakuba, barokowy kościół św. Magdaleny i Bazylika św. Anny, przejazd na obiadokolację i nocleg (1)

3 dzień

po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Francji, w późnych godzinach popołudniowych przyjazd do ARS – Sanktuarium św. Jana M. Vianney – zobaczymy Bazylikę, gdzie weźmiemy udział we Mszy Św. , przejazd na obiadokolację i nocleg (2)

4 dzień

po śniadaniu obejrzymy Dom Świętego Proboszcza, Kaplicę Serca, chwila czasu na modlitwę, po czym wyjedziemy w kierunku LA SALETTE, Sanktuarium Płaczącej Madonny w przepięknej scenerii alpejskiej, odwiedzimy Sanktuarium, zapoznamy się z jego historią, będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej. Obiadokolacja, udział w wieczornym nabożeństwie i procesji. Nocleg (3)

5 dzień

po Mszy Świętej i wczesnym śniadaniu przejedziemy do LOURDES. Po drodze zatrzymamy się w AVIGNON, aby obejrzeć Pałac Papieski oraz bazylikę NMP, po przyjeździe i obiadokolacji w hotelu w Lourdes, wieczorny spacer do Sanktuarium. Nocleg (4)

6 dzień

po porannej Mszy Świętej Grocie Masabielskiej i śniadaniu, zwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej w LOURDES – zobaczymy: Bazylikę Dolną i Górną, plac Sanktuaryjny z Bazyliką Piusa X, przejdziemy ścieżką św. Bernadety przez miejsca z nią związane, będziemy uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, po południu czas wolny na indywidualną modlitwę, obiadokolacja, wieczorne wyjście na Różaniec i procesję, nocleg (5)

7 dzień

Po śniadaniu przejazd do NEVERS – miasta, w którym Bernadetta Soubirou spędziła ostatnie lata swojego życia. Odwiedzenie Kaplicy, w której spoczywa Święta, Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg (6)

8 dzień

po śniadaniu i Mszy Świętej przejazd do PARYŻA – po przyjeździe zobaczymy Wieżę Eiffla, Kościół Inwalidów, Łuk Triumfalny, dzielnicę Montmartre z Bazyliką Sacre Coeur, obiadokolacja i nocleg (7)

9 dzień

po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Paryża, zobaczymy: Ogrody Luksemburskie, Sorbonę, Katedrę Notre Dame, Luwr, Ogrody Tuileries, Plac Concorde, obiadokolacja w restauracji Flunch w centrum Paryża, wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski ok. godz. 20.00, nocny przejazd przez Niemcy

10 dzień

Przyjazd do Zgorzelca w godzinach południowych, obiad w restauracji w Zgorzelcu, przyjazd do Przemyśla w godzinach wieczornych.

Cena: 2550zł/os

 • Świadczenia objęte ceną:
 • przejazd autokarem klasy LUX (wc, barek, klimatyzacja)
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • 7 noclegów w hotelach **/*** lub domach pielgrzyma
 • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,1 obiad
 • opieka przewodnika – pilota
 • ubezpieczenie KL + NNW ( TU Signal Iduna )
 • składka na TFG ( 10 zł /os. )

Na bilety wstępu, opłatę miejscową, lokalnych przewodników, biletów na metro, statek po Sekwanie, system audio-guide należy przeznaczyć ok. 60 Euro

Napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zapisy i dodatkowe informacje u o. Zbigniewa.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
 • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
 • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
 • ukraiński - o. Tadeusz
 • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony