Wyjazd lektorów na Dni Skupienia i Sportu

Wyjazd lektorów na Dni Skupienia i Sportu

W dniu 16 lutego grupa lektorów udała się na Dni Skupienia i Sportu w Wyższym Seminarium Duchownym Braci Mniejszych w Krakowie-Bronowicach. Jak dobrze wiemy w zdrowym ciele zdrowy duch. Dlatego w piątek po kolacji udaliśmy się na Mszę Świętą, której przewodniczył o. Klemens Świerz OFM, opiekun LSO w Krakowie-Bronowicach, następnie na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy seminaryjnej wraz z klerykami. Późnym wieczorem mieliśmy okazję poznać kleryków na rekreacji i dowiedzieć się co nieco o życiu w seminarium zakonnym.

Sobotę rozpoczęliśmy Eucharystią. Po śniadaniu chwila odpoczynku. Już dało się odczuć emocje przed meczami. Rywalizacja była zdrowa, fair play. W pierwszej połowie przewagę nad nami miała zgrana, chociaż zróżnicowana pod względem wieku drużyna LSO Parafii Stygmatów św. Franciszka w Krakowie-Bronowicach. Już pogodziliśmy się z zajęciem II miejsca. Jednakże w drugiej połowie szczęście zaczęło sprzyjać naszej drużynie. Po przerwie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i pucharów. I miejsce zajęła naszą drużyna z Parafii pw. Św. Antoniego w Przemyślu.

Po obiedzie pojechaliśmy do Centrum Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Naszym przewodnikiem był. O. Mariusz Żychowicz – organizator naszego spotkania. Wytłumaczył nam w przystępny sposób symbolikę poszczególnych elementów świątyni, zwłaszcza dolnej części, budowanej na wzór katakumb rzymskich. Następnie przeszliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Towarzyszył nam także o. Klemens.

W niedzielę, po jutrzni z godziną czytań i śniadaniu z klerykami, razem z LSO tutejszej parafii spotykamy się na Eucharystii o godz. 10:30 w kościele. Lektorzy z Przemyśla przygotowali czytania, psalm i modlitwę powszechną, a ministranci z Bronowic, liturgię eucharystyczną. Po Mszy o. Mariusz pokazał nam bibliotekę seminarium, sale wykładowe oraz aulę a także muzeum misyjne. Po obiedzie i pożegnaniach wyruszyliśmy w drogę do Przemyśla.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony