Rozpoczęcie nabożeństw za Ojczyznę

Rozpoczęcie nabożeństw za Ojczyznę

Po Mszy świętej o godzinie 15:00 odprawione zostało nabożeństwo w duchu patriotycznym. Inicjatywa została zapoczątkowana przez J.E. Abpa Adama Szala jako swego rodzaju „nowenna” przygotowująca do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po końcowym błogosławieństwie został wystawiony Najświętszy Sakrament i w obecności Chrystusa eucharystycznego modliliśmy się za naszą Ojczyznę wyrażając dziękczynienie za fakt odzyskania tak bardzo upragnionej, a utraconej na 123 lata niepodległości.

Nasza modlitwa była modlitwą uwielbienia za wielką dobroć Boga, który kieruje losami narodów w taki sposób, by uciskani, pozbawieni możliwości samostanowienia mogli żyć w pokoju i bezpieczeństwie.

Nasza modlitwa była również prośbą, by Dobry Bóg zawsze chronił naszą Ojczyznę od wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw i niesprawiedliwości. My jako odpowiedzialni za Polskę – „nasz wielki zbiorowy obowiązek” – postarajmy się na co dzień być jej budowniczymi żyjąc w duchu ewangelii i patriotyzmu.

Na koniec została odczytana „Modlitwa za Ojczyznę” Piotra Skargi:

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony