Pogrzeb Br. Dominika Barana OFM

Pogrzeb Br. Dominika Barana OFM

Dnia 5-go sierpnia 2023 roku, w wieku 65 lat, odszedł do Pana br. Dominik Baran OFM. W klasztorze przemyskim posługiwał jako zakrystian od 2011 roku, a ostatnie trzy lata również jako ekonom domu. W zakonie przeżył 44 lata, spełniając przede wszystkim zadania zakrystiana, ale również sekretarza w kurii prowincjalnej. W czasie swego życia zakonnego posługiwał w Koninie, Chełmie, Bieczu, Brzezinach Łódzkich i Krakowie – Klasztorze pw. św. Kazimierza.

Śmierć br. Dominika, pomimo dwumiesięcznego przebywania na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w przemyskim szpitalu, była dla wszystkich bardzo bolesnym doświadczeniem. W dniu śmierci z Krakowa przyjechał o. Prowincjał Krzysztof Bobak OFM wraz z sekretarzem o. Mariuszem Żychowiczem OFM. Miały to być odwiedziny chorego współbrata, a okazały się wizytą pożegnalną. Br. Dominik odszedł do Pana w otoczeniu Braci o godz. 11.45, wsparty modlitwą o szczęśliwe przejście do wieczności, trzymany do końca za rękę przez przełożonego – o. Cypriana.

Uroczystości pogrzebowe br. Dominika poprzedzone były wspólnotową modlitwą różańcową w kaplicy Zakładu Pogrzebowego „Hades” przy ul. Słowackiego 98 w Przemyślu, która zgromadziła bardzo liczną rzeszę osób. W modlitwie uczestniczyła również siostra Zmarłego – Wanda, która przybyła ze Szczecina. Modlitwy prowadzone były przez o. Tadeusza i o. Cypriana.

W dniu pogrzebu o godz. 11.00 siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odmówiły różaniec w intencji br. Dominika. Uroczysta Msza św. pogrzebowa rozpoczęła się o godz. 11.30. Eucharystii przewodniczył JE ks. Abp Adam Szal – Metropolita Przemyski. W intencji br. Dominika modlił się również o. Krzysztof Bobak OFM – Minister Prowincjalny, o. Wacław Michalczyk OFM – kaznodzieja oraz przybyli kapłani zakonni i diecezjalni.

W liturgię Mszy św. pogrzebowej wprowadził wiernych o. Cyprian. Na zakończenie, do zgromadzonych skierował słowo o. Krzysztof oraz o. Cyprian, dziękując za obecność i modlitwę w intencji zmarłego współbrata.

Po Eucharystii i modlitwach przy trumnie wierni udali się na Cmentarz Główny przy ul. Słowackiego, gdzie złożono ciało br. Dominika w kaplicy zakonnej Franciszkanów-Reformatów. Modlitwom przewodniczył JE ks. Abp Adam Szal – Metropolita Przemyski.

Polecamy duszę naszego współbrata Bożemu Miłosierdziu!

Foto – Anna Bałuka

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODSZEDŁ DO PANA we wrześniu 2023: Tadeusz Sas; Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
  • włoski - o. Cyprian
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony