9 Niedziela Zwykła

03 czerwca 2018

 1. Dzisiaj po Mszy o godz. 15.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy w naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, a szczególnie: dzieci komunijne i rocznicowe oraz dziewczęta do sypania kwiatków i oczywiście całą asystę procesyjną. Po procesji zmiana Tajemnic różańcowych.
 2. Zgodnie z tradycją procesje w Oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w naszej świątyni: we wszystkie dni tygodnia pół godziny przed wieczorną Mszą Św. (w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.30) Serdecznie zapraszamy.
 4. Najbliższy wtorek to ósmy dzień uroczystej nowenny przed odpustem św. Antoniego. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. z modlitwami nowennowymi o godz. 18.00.
 5. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Serdecznie zapraszamy na uroczystą procesję po Mszy Św. wieczornej. W tym dniu nie obowiązuje post.
 6. 10 czerwca na Mszy o godz. 11.45 będziemy uroczyście obchodzić 25-lecie święceń kapłańskich o. Zbigniewa Rogowskiego, a o godz. 15.00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawi o. Piotr Antoniuk OFM (neoprezbiter naszego Wyższego Seminarium Duchownego z Krakowa).
 7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę na potrzeby naszej wspólnoty i parafii. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby remontowe. W tym roku planujemy kontynuację remontu chóru zakonnego, zabezpieczenie kolejnego fragment muru od ulicy Mniszej oraz generalny remont dachu nad dawnymi salkami katechetycznymi. Składamy już dzisiaj serdeczne Bóg Zapłać za Waszą hojność.
 8. W sobotę po Mszy Św. o godz. 21.00 wyrusza nocna pielgrzymka na Kalwarię. Prosimy by osoby chętne na wspólny powrót zapisały się w zakrystii.

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze; nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi. Szczęść Wam Boże.

Najnowsze wydarzenia

Animacja Mszy św. przez nasz chór

Animacja Mszy św. przez nasz chór

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Pielgrzymka do Medjugorie - zobacz szczegóły
Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
 • wtorek, 12 lutego 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
 • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
 • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
 • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony