VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 lutego 2017

 

 1. Dziś rozpoczyna się tydzień trzeźwości i modlitw o trzeźwość narodu.

Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania: w poniedziałek po Mszy wieczornej dla klas I, i we wtorek po Mszy wieczornej dla klas II

2. We wtorek o godz. 17.30 wspólna adoracja Naj

świętszego Sakramentu i Msza św. z kazaniem w ramach nabożeństwa 40 godzinnego.

3. W środę Popielec –rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte odprawiane będą o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 15.00, 17.00 i 18.00 Posypanie głów popiołem na każdej Mszy św.

4. W środę popielcową obowiązuje post ścisły: jakościowy (od pokarmów mięsnych) -od 14 roku życia, oraz ilościowy (3 razy w ciągu dnia, w tym raz do syta) -od 18 do 60 roku życia.

5. Od czwartku przez cały Wielki Post, Droga Krzyżowa odprawiana będzie codziennie o godz. 17.30, oraz dodatkowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30. a w niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w nabożeństwach wielkopostnych, by kochającym sercem i całą swoją osobą być przy cierpiącym Zbawicielu.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca piątek do chorych udamy się od godziny 9, a w sobotę Msza wynagradzająca i różaniec o 8.00 poprzedzone godzinkami o Niepokalanym Poczęciu M. Bożej.

7. Radio FARA zaprasza na spotkanie z aktorką Patrycją Hurlak w Domu Katolickim Roma w czwartek o godzinie 19.00. (szczegóły na plakatach)

8. Dzień Otwartej Szkoły w SP nr 11 będzie miał miejsce 03 marca od 16.30 do 18.30.

9. 6 marca rozpoczynają się zapisy do kl. I Szkoły Podstawowej nr 5, elektronicznie lub w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.30 do 15.30. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

10. Termin pielgrzymki samolotowej do Fatimy w 100 rocznicę Objawień M.B. z przyczyny przewoźnika zostaje przesunięty o trzy dni, od 06 do 13 lipca. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, zapraszamy serdecznie.

11. Dziękujemy za wszystko co składacie na potrzeby naszej wspólnoty. Za Waszą dobroć i życzliwość.

 

Naszym Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom, Wiernym gromadzącym się w naszej świątyni, którzy  w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze nasza wspólnota franciszkańska składa najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości od ludzi.

 

Szczęść Wam Boże.