Nasza parafia liczy sześć Róż Różańcowych:

1. Róża Matki Bożej Częstochowskiej
2. Róża Imienia NMP
3. Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy
4. Róża Matki Bożej Anielskiej
5. Róża Matki Bożej Miłosierdzia
6. Róża Błogosławionego Jana Pawła II

Róże Różańcowe są grupami modlitewnymi. Każda grupa (Róża) składa się z 20 osób, które codziennie odmawiają po jednej dziesiątce Różańca świętego (Ojcze Nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu...).

Każdej Róży przewodzi zelatorka lub zelator, którzy są odpowiedzialni za zmianę tajemnic, kompletność grupy, a także za systematyczne odmawianie całego Różańca przez Róże.

Różaniec jest odmawiany w intencjach ogólnych, najczęściej miesięcznych, dotyczących całego Kościoła, parafii, misji, diecezji itp. lub w intencjach osobistych, za członków Róży, za osoby, które prosiły o modlitwę lub sprawy, które polecono ich intencji.

Róże Różańcowe są nie tylko wspólnotą modlitewną, ale i ludzką. Wspólnota ludzka, to wzajemne wspieranie się członków Róży w codziennych sprawach zarówno osobistych czy rodzinnych, jak też w działaniu na rzecz wspólnoty parafialnej.

W naszej parafii Róże Różańcowe spotykają się w I Niedzielę miesiąca o godz. 1500 w kościele na Mszy św., która sprawowana jest w ich intencji, a następnie konferencja formacyjna, zmiana tajemnic i prywatna adoracja Najświętszego sakramentu.

Moderatorem Żywego Różańca jest o. Krystyn Kusy, który zaprasza do tworzenia nowych róż. Mamy nadzieję, że powstanie siódma Róża, której patronował będzie św. Antoni z Padwy patron parafii

Dorosłych, jak i młodzież pragnących włączyć się do wspólnej modlitwy prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub bezpośrednio do o. Krystyna.