Odpust parafialny

Odpust parafialny

13-go czerwca 2018 r., w święto Świętego Antoniego, uroczystą Mszą świętą o godz. 18.00 zakończyliśmy obchody odpustu parafialnego i jednocześnie obchody roku jubileuszu 40-lecia istnienia naszej Parafii. Odpust Parafialny poprzedziła dziewięciotygodniowa Nowenna ku czci naszego Patrona Św. Antoniego z Padwy.

W dziewięć kolejnych wtorków odprawialiśmy Mszę wotywną z prośbami i podziękowaniami o godz. 8.00, a wieczorem Mszę z modlitwami nowennowymi i procesją na cześć św. Antoniego. Po Mszy św. wieczornej w ostatni wtorek nowenny, w ogrodach klasztornych, wraz z czcicielami naszego świętego Patrona, spożyliśmy Agapę okraszoną wspaniałym śpiewem i zabawami dzieci. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych. Tu szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia, w szczególności: wszystkim członkom Akcji Katolickiej, zespołowi Cantata, Panu Antoniemu, Harcerzom, Siostrze Imeldzie i Eremowi, Panu Witkowi i wszystkim Parafianom, którzy podzielili się swoimi smacznymi wypiekami.

Dziękujemy również wszystkim kapłanom Celebrującym Uroczystą Mszę odpustową,na czele z Dyrektorem Radia Fara Ks. Andrzejem Bienią, który ubogacił nas swoim słowem.

Wielkie wyrazy wdzięczności składamy także Całej Asyście Procesyjnej i dziewczętom sypiącym kwiatki na procesjach, bez których obchody ku czci św. Antoniego w naszej parafii nie były by tak uroczyste.

Najnowsze wydarzenia

Pielgrzymka do Francji

Pielgrzymka do Francji

Przenosiny br. Floriana

Przenosiny br. Floriana

Odwiedziny Braci Nowicjuszy

Odwiedziny Braci Nowicjuszy

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 25 października 2018 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony