Procesja Bożego Ciała ulicami parafii

Procesja Bożego Ciała ulicami parafii

Tradycyjnie, już od długich lat, niedziela następująca po Bożym Ciele jest ważnym momentem dla całej naszej wspólnoty parafialnej, ponieważ tego dnia ulicami naszej parafii przechodzi Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie. Na poziomie lokalnym, jako wspólnota, chcemy przeżywać fakt bliskości Boga, który w Konsekrowanej Hostii, a więc w tajemnicy Sakramentu Eucharystii, „zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się Jego dzieciom powodzi”.

Uroczystość Bożego Ciała i procesja eucharystyczna, stają się modlitwą uwielbienia i dziękczynienia skierowaną do Boga oraz prośbą o potrzebne łaski, o doświadczenie Jego bliskości, ale także modlitwą wyrażającą chęć zamanifestowania tego, iż Bóg jest ważny w naszym życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Niech Bóg obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, który już od długich dziesięcioleci adorowany jest każdego dnia w naszej świątyni, przyniesie Pokój i Dobro, którego tak bardzo potrzebujemy i pragniemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy: Panom Janowi Makarze, Tomaszowi Majko, Leszkowi Pusiarskiemu oraz członkom grup parafialnych, ministrantom, lektorom, całej asyście procesyjnej, S. Imeldzie Boczar, Panu Organiście oraz współbraciom w św. Ojcu Franciszku i wszystkim ludziom dobrej woli.

Najnowsze wydarzenia

Pielgrzymka nocna na Kalwarię

Pielgrzymka nocna na Kalwarię

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Pielgrzymka do Medjugorie - zobacz szczegóły
Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 19 września 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony